סעיפי בוררות ויישוב סכסוכים במושב הדין

דמיינו מעין "בית משפט פרטי" העומד לרשותכם עם צוות זמין, מקצועי, רב תחומי (עורכי דין, ש' בדימוס, רו"ח, מהנדסים ושמאים) וחדשני לפתרון סכסוכים – ברוכים הבאים למושב הדין בישראל! מושב הדין מציג הליכי יישוב סכסוכים פורצי דרך, תוך מענה לכלל הסכסוכים האזרחיים, בראשות עוה"ד רונן סטי.
3 שלבים לפתרון סכסוכים בשיטת מושב הדין: ישיבת מטרה, ניהול ההליך, אישור התוצאה כפס"ד (לפי צורך).

יתרונות מושב הדין

 1. לו"ז מתוכנן וידוע מראש – כל הליך בוררות מכל סוג שהוא במושב הדין נהנה מלו"ז ידוע מראש. הלו"ז נמצא כבר בכללים ויקויים על ידי הבוררים, אלא אם כן הצדדים חפצים בהתאמות הניתנות לסיכום בפתיחת הליך הבוררות. בכל תיק עומדת לצדדים האפשרות לקיים ישיבת מטרה על מנת להתאים את ההליך המתאים ליישוב הסכסוך מתוך קשת אפשרויות יצירתית העומדת לרשותם במושב הדין ובסיוע גורם בכיר מוסמך.
 2. צוות בוררים משורה הראשונה של עו"ד, ש' בדימוס, מהנדסים, שמאים ורו"ח הפועלים בשיתוף פעולה, כ-20 בוררי עלית עו"ד מהשורה הראשונה בישראל בעלי יכולת להכריע בכל סכסוך מעל 1 מיליון ₪ ועד מאות מיליונים בסכסוכים מורכבים מכל סוג שהוא; כ-5 בוררי ערעור שופטים בדימוס ועו"ד בעלי שיעור קומה ובקונצנזוס; כ-20 מגשרים ובוררים מוסמכים ובכירים בעלי יכולת גבוהה בפתרון ויישוב סכסוכים המהווים 95% מהסכסוכים הכספיים בבתי המשפט ומעבר לכך! 10 המהנדסים מן המובילים בישראל, 10 רו"ח מן המשרדים החזקים ושמאים ששמם הולך לפניהם – כל אלה משתפים פעולה יחדיו כדי לנצח כל סכסוך מורכב ככל שיהא וביעילות!
 3. חדשנות פורצת דרך בסכסוכים מקצועיים – בוררות מומחים בשניים פרי המצאתו של נשיא מושב הדין מאפשרת ליישב כל סכסוך מקצועי בצוות של עו"ד ואיש מקצועי מתאים, רו"ח, מהנדס או שמאי או אחר במקום סרבול וסחבת מיותרת של חוות דעת בבית משפט ובוררויות אחרות. העתיד מיושם כאן במושב הדין!
 4. חיסכון ועלויות בוודאות גבוהה בסכסוכים עד 500 אש"ח – שכר הבורר מבוסס על שכר קבוע מוגבל שעות ולו"ז מוגבל. הצדדים נהנים מהזדמנות לניהול וסיום הסכסוך תוך חיסכון בעלויות וביתר יעילות לפי כללים ייעודיים.
 5. פיקוח מקצועי חסר תקדים – רק במושב הדין מתאפשר פיקוח פנימי, בכפוף לבקשת הצדדים, על דרך עיון בטיוטת פסק הבוררות ומתן הערות לבוררים למניעת עיוות דין. תארו לעצמכם כי כל טיוטת פסק דין היתה נקראת על ידי שופט עמית וזוכה להערותיו, רק תארו לעצמכם.

שילוב חדשני בין הליכי גישור ובוררות – טלו לדוגמא "גישבור בייסבול" המאפשר ניהול הליך גישור עד למיצויו; ככל שנותר פער הוא ייסגר במנגנון "בוררות בייסבול" בפני בורר אחר. זה פשוט, אחר שכל אחד מן הצדדים ימצה ב-2 סבבים מתן הצעה ראויה לפתרון הפער הנותר, יבחר הבורר מבין השתיים את ההצעה המשכנעת יותר – היא תיחשב לפסק הבוררות ובזאת ייתם הסכסוך. זאת במקום לשוב לבית המשפט לשנים ולדון בסכסוך במשך שנים.

 1. ערכאת ערעור מקצועית – פסקי בוררות של בוררי עלית עומדים לערעור בפני מותב ערכאת ערעור עליונה; פסקי בוררות של בוררים מוסמכים ובכירים עומדים לערעור בפני ערכאת ערעור של בוררי העלית, הכל אלא אם הצדדים קבעו אחרת. מה יותר בטוח מכך?
 2. הליכי בוררות ויישוב סכסוכים חדשניים – בוררות וגישור בשניים, גישבור או בוררות "בייסבול", בוררות 70/30, בוררות 500 !, בוררות 100 ! ועוד ועוד.
 3. פסיקת הוצאות ריאליות – זכית מלא! קיבלת השבת הוצאות ששולמו למושב הדין "על מלא"! ולהיפך (בין לבין על פי שיקול דעת). שכ"ט עוה"ד ייפסק לפי שיקול דעת מותב הבוררות. 
  מושב הדין מקיים נוסחה ייחודית לפסיקת הוצאות המשולמות לבית הדין לבוררות הנגזרת מתוצאות ההכרעה כאשר פסיקת הוצאות שכ"ט עו"ד או אחרות יוחלטו על פי שיקול דעת הבורר.
 4. ניהול מקצועי ייחודי באמצעות עוה"ד רונן סטי, יו"ר (משותף)הפורום ליישוב סכסוכים בלשכת עורכי הדין והיחיד אשר התמחה ב- 20 השנה האחרונות בתחום הבוררות והגישור, וחתום על פיתוחם והובלתם בישראל.